Lėktuvų keliai. Oro erdvė virš Jungtinės Karalystės

Standartinis

Nežinau, kodėl savo tinklaraštį pradedu nuo tokio žemės gyventojams neaktualaus straipsnio. Galbūt dėl to, kad dangus visada siejosi su žmogaus svajonėmis, lėktuvas – su galimybe užsikovoti naują erdvę ar noru virsti paukščiu. O galbūt dėl to, kad žmogui nuo seno širdį glostė tekėjimas, srautas – upė, keliais traukiantys žmonės ar mašinos, o šiuo atveju galime pažvelgti į lėktuvų srautą virš Jungtinės Karalystės.

Teigiama, kad įprastą dieną Jungtinėje Karalystėje įvyksta 6 tūkst. skrydžių, dangumi dalijasi komercinė, karinė ir bendroji aviacija. Oro eismo bendrovė NATS sukūrė nuostabų vizualinį modelį, kaip atrodo visas eismas.

Oro erdvė virš Jungtinės Karalystės

Be abejo, šie vaizdai pasidaro dar nuostabesni, kai suvoki, kaip puikiai sustyguota oro erdvė yra. NATS garbei reikia pasakyti, kad per metus jie valdo apie 2,2 milijonus skrydžių, kai kuriomis dienomis skrydžių skaičius išauga iki 8 tūkst. Jų pavaizduota diena yra daugmaž vidutinė, apie 7 tūkst. skrydžių. Danguje nužymėtais greitkeliais, keliais ir takeliais nenutrūkstamu srautu skrenda lėktuvai, vieni leidžiasi gerai žinomuose oro uostose, kiti praskrenda tolyn.

Nežinau kaip jums, bet man šiuose vaizduose susipina tikslumas, skaičiai, valandos ir minutės, akylas radarus stebinčio specialisto žvilgsnis, ramiu balsu kalbantys pilotai, besišypsantys stiuardai, užkandžių trupiniai, sujaukti pledai, išskaidyti žurnalai, apsimiegoję keleiviai, nekantraujantys pasiekti savo tikslą (svajonių atostogos, susitikimas su giminaičiais, verslo susitikimas ar skrydis, geresnio gyvenimo ieškoti?), romantiškas saulėtekis virš debesų ir žavi debesų vata.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s