AART architektai Norvegijos pakrantės rezidenciją priderino prie gamtovaizdžio

Standartinis

Nors perskaitau galybę įdomių dalykų susijusių su dizainu, architektūra, interjero detalėmis ar nei vienu iš jų, šįkart straipsnis bus įspūdingą architektų darbą. AART architektai pakrantės rezidencijos pastatą priderino prie gamtovaizdžio. Rezultatas išties draugiškas gamtai, žalias ir įspūdingas kaip pati gamta. Pastato priekis apkaltas medinėmis lentelėmis ir atrodo labai jaukiai bei natūraliai. Tačiau didžiausią įspūdį kelia formos, kurios atkartoja Norvegijos peizažą – kalnus ir fiordus.

Norvegija yra nepaprastai graži šalis. Keliaudami po ją matysite boluojančias kalnų viršūnes, sodriai mėlynus vandenis bei neperžengiamas girias. Taip pat suprasite, kad norvegai gerbia bei myli gamtą, tad nebando jos pakeisti, o stengiasi su ja susilieti. Bet kokia veikla bandoma išlaikyti pusiausvyrą tarp gamtos ir žmogaus poreikių. Tai – tik vienas iš įdomesnių norvegų pasaulėžiūros aspektų.

Norvegijoje gyvenamųjų namai pasižymi savo išsiskiriančiu jaukiu dizainu. Dažniausiai jie būna mediniai. Namų kambariai ir langai dažniausiai maži, kad juose kuo daugiau liktų šilumos šaltais žiemos vakarais. Beveik visuomet namo viduje rasite židinį. Senais laikais norvegai mėgdavo auginti žolę ant namų stogų. Stogai būdavo pagaminti iš medžių žievių, ant kurių būdavo pilamos durpės, kuriuos žiemą šildydavo, o vasarą vėsindavo namus.

Nors dabar kai kurie principai keičiasi, žvelgdami į šiuos Norvegijoje esančius namus aiškiai matome, kokios darnos galima pasiekti gyvenant santarvėje su gamta.

kompleksas Norvegijoje

Šis danų architektų kurtas pastatas yra pirmasis įvykdytas etapas. Planuojama, kad pastatyti visi kompleksai sudarys ilgiausią Europoje medinių pastatų kompleksą. Medis ir dramatiška forma sukuria gyvą atmosferą, o vaizdas atrodo itin harmoningas.

Kompleksas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s